Płyty warstwowe świetnie nadają się do budowy hal sportowych i obiektów sportowych. Dzięki wykorzystaniu stali do konstrukcji takiego budynku możliwe jest uzyskanie rozwiązań wielko kubaturowych. Na przykład można wznieść ujeżdżalnię dla koni, halę ze sztucznym lodowiskiem oraz wiele innych.
Płyty warstwowe mają doskonałe właściwości termoizolacyjne. Jest to cecha, dzięki której wewnątrz hali utrzymywać się będzie pożądana temperatura. Zarówno wysoka jak i niska. Płyty są także odporne na wypadek pożaru więc bezpieczne wszędzie tam gdzie gromadzą się spore ilości ludzi. Ta cecha głównie objawia się w niedopuszczaniu do rozprzestrzeniania się ognia.
Można płyty warstwowe instalować w pionie oraz w poziomie a także wykorzystywać na pokrycia dachowe. Hala sportowa może mieć także dowolny kształt taki na jaki tylko pozwoli konstrukcja. Konstrukcja może być ze stali, ze stali żebrowanej, z żelbetonu, a także z drewna.
Z punktu widzenia hali sportowej bardzo istotna jest możliwość personalizacji projektu oraz wybrania dowolnego koloru. Dzięki temu można uzyskać atrakcyjny obiekt pod kątem wizualnym. Ta cecha płyt warstwowych jest chyba najcenniejsza właśnie w momencie budowy obiektów sportowych. Wpływ na estetykę mają także kształty profilowań powierzchni.
Dzięki płytom warstwowym można obiekt sportowy postawić w bardzo krótkim czasie i tańszym kosztem. Płyty warstwowe są lżejsze od tradycyjnych materiałów budowlanych wobec czego koszt ich transportu jest również niższy.
Płyty warstwowe to doskonały materiał również pod kątem nośności budynków. Ponieważ są lżejsze od innych materiałów można z nich budować obiekty o większej powierzchni bez dodatkowych wsporników i rozwiązań zwiększających koszty.