Ogrzewanie budynku mieszkalnego - technologie

TECHNOLOGIE OGRZEWANIA BUDYNKU Z PROMIENNIKAMI CIEPŁA

Ogrzewanie budynku mieszkalnego musi spełniać kilka ważnych funkcji, a co ważne musi sprawić, żeby wszystkim zamieszkującym go osobom było przede wszystkim ciepło. System grzewczy zainstalowany w budynku mieszkalnym powinien być różnorodny i dbać o kilka podstawowych funkcji, a mianowicie o ogrzewanie, wentylowanie, chłodzenie i klimatyzowanie. jednakże stworzenie systemu zintegrowanego i spełniającego wszystkie te funkcje jest niezwykle trudne.

Możliwe technologie, jeżeli chodzi o ogrzewanie domu, to przede wszystkim piece centralnego ogrzewania, zasilane dowolnym paliwem. Jeżeli zdecydujemy się na ogrzewanie węglem czy paliwem opałowym to możemy liczyć się z niższymi kosztami. Jeżeli założymy ogrzewanie gazowe to możemy się spodziewać większego komfortu ale i wyższych cen za energię. Chociaż i tak gaz jest zdecydowanie tańszy aniżeli elektryczność.

Dobrym pomysłem jest dołączenie do ogrzewania centralnego promienników ciepła w strategicznych miejscach domu nie wymagających ogrzewania na stałe albo wymagających dogrzewania. Jednym słowem mówiąc promienniki ciepła mogą pełnić funkcję podgrzewaczy a w zależności od ich rodzaju możemy podgrzewać pomieszczenie, podłoże, powietrze albo przebywających w danym pomieszczeniu ludzi.

Promienniki ciepła to urządzenia poboczne na których nie możemy opierać ogrzewania budynku mieszkalnego, ale na których spokojnie możemy oprzeć dogrzewanie miejsc, które tego wymagają. Urządzenia te mogą też zagrzać i zapewnić ciepłą temperaturę nam samym, na przykład kiedy wchodzimy do pomieszczenia zazwyczaj bardzo zimnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.